Звільнення за згодою сторін

Звільнення за угодою працівника і роботодавця (п. 1 ст. 36 КЗпП) — поширена підстава звільнення, зручна для обох сторін трудового договору.

Зокрема, трудові відносини можна припинити у прийнятний для сторін строк, навіть день у день.

Національна сертифікація кадровиків — 2023

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
Переглядів: 149213
Розірвання трудових відносин за пунктом 1 статті 36 КЗпП застосовують у випадку взаємної згоди сторін трудового договору. Ініціювати припинення трудового договору за цією підставою може як працівник, так і роботодавець. Чому доцільно, щоб заява на звільнення за угодою сторін була письмовою, а не лишилась на рівні усних домовленостей? Дізнайтеся нюанси та приклади з судової практики й скачайте зразок заяви на звільнення за згодою сторін 2024.
Переглядів: 97938
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін 2024 року та врахуйте застороги експертів.
Переглядів: 639868
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від ініціатора «розриву», кадровику необхідно оформити наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Переглядів: 257685
Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Переглядів: 597732
Чи потрібно відпрацьовувати два тижні при звільненні за згодою сторін, складне запитання для новачків кадрової справи та значуще для працівників. Роз'яснюємо норми законодавства та відповідаємо у статті.
Переглядів: 17148
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою